Poniedziałkowy wieczór z California Wines w Hotelu Raffles, wydaje się trochę z innego świata, biorąc pod uwagę ostatnie ponure i niespokojne dni, lecz tym bardziej warto sobie o nim przypominać i mieć nadzieję, że  takie przyjęcia  szybko  powrócą.  Wieczorowi  patronowały  piękno, sztuka i dobre wina, a te mogą nam dawać pocieszenie także w trudnych czasach.

Zacznijmy od win, bo przed koktajlem odbyło się bardzo ciekawe i pouczające seminarium dla sommelierek poprowadzone przez Patrycję Siwiec. Była to wszechstronna,  bardzo profesjonalnie  przekazana porcja teoretycznej i praktycznej wiedzy  potrzebnej w pracy  sommelierki oraz informacji o  kalifornijskich regionach winiarskich i charakterystycznych dla nich winach,  a  także – był to gwóźdź programu – o niezwykłych kobietach, które za nimi stoją.  Każde z win, które miałyśmy okazję spróbować nie tylko zostało  dobrane tak,  by ilustrować spektrum i różnorodność win z Kalifornii (od chłodnego, powściągliwego, bardzo wytrawnego viognier po bardzo owocowe, intensywne i ciężkie zinfandel), ale także stanowiło  pretekst do prezentacji postaci kobiety, która je wyprodukowała  lub przyczyniła  się do jego  sukcesu.

W czasie wspaniałego przyjęcia we wnętrzach Apartamentu Prezydenckiego Hotelu Raffles  winom kalifornijskim towarzyszyły znakomite przekąski przygotowane przez Beñata Alonso – szefa restauracji hotelowej Europejski Grill (według mnie najlepsze były mini kanapeczki z genialnym Pstrągiem Ojcowskim). Jeśli chodzi zaś o inne atrakcje, to można było między innymi podziwiać obrazy dwóch bardzo zdolnych artystek: Joelle Meissner oraz Beaty Konarskiej. Było pięknie!

Impreza została zorganizowana przez California Wines  Polska, Towarzystwo Przyjaciół Kilku (cudowna Julia Bosski Przybora i Polish Thursday Dinners)  Raffles Europejski Warsaw i Taste It All. 

 

Jedna myśl w temacie “Szyk, styl i smak. Dzień Kobiet z California Wines.

  1. Te dlonie trzymajace komorke, to metafizyka. Chyba nawet Rogier van der Veyden nie uchwycilby ich magii w ten sposob, a potrafil… jak w „‚Damie” z Washington Gallery.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s